تبلیغات
همه چیز درباره‌ی عروس هلندی - پرسش و پاسخ 10


مارال
پنجشنبه 23 خرداد 92 12:35
بی تا جان وقتی میذارمش تو قفس از لحظه اول بی تابی میکنه و تو قفس میدوه اینور اونور قفسش نسبتا کوچیکه یه پادچه مشکی میذارم تو زاویه دیدش و خودم کمی آروم میشه ولی باز بی تابی میکنه. please HEEEELP MEEE!!!
ممنونم از راهنماییهات عزیز جان
پاسخ شما : دوست عزیز پارچه مشکی به پرنده استرس وارد میکنه و کاور قفس باید پارچه سفید باشه در مورد بیتابیش هم کمی خوددار باشید وگرنه در آینده هم برای خودش و هم برای شما مشکل بزرگی خواهد شد.


ایدین
پنجشنبه 23 خرداد 92 00:53
بازم سلام عروس من یه پرش طوسی رنگه و یه پر دیگش سفید این نوع رنگ نژاد خاصی هستش و بازم مرسی.
پاسخ شما : به احتمال زیاد عروس شما ابلغ است. ( دوستان عزیز دقت بفرمایی عروسها فقط 1 نژاد دارند و از لحاظ رنگی به دسته های مختلفی تقسیم میشوند و رنگ های مختلف هیچ تاثیری بر عادات غذایی هوش و یا حتی میزان تولید مثل آنها ندارد. فقط واریته های رنگی لوتینو و آلبینو با چشمان قرمز پرندگان ضعیفی هستند و مستعد انواع بیماری ها و زیر تاجشان هم پر ندارند و علت آن هم این است که برای بدست آوردن ژن غالب رنگ سفید معمولا از جفت زدن پرنده های هم خون مانند خواهر و برادر یا والدین با فرزندان استفاده میکنند )
پاینده باشید.


ایدین
پنجشنبه 23 خرداد 92 00:30
با سلام من یه عروس کوچولو دارم که یک ماهش نشده لطفان غذاهای مناسب واسش و از چند وقتگی میشه حمومش کرد رو بگید با تشکر.
پاسخ شما : جوجه عروس رو بهتره تا 3- 4ماهگی حمام نکنید برای غذاهای مناسب عروس هم به بخش مربوطه مراجعه کنید در قسمت آرشیو .


نسیم
چهارشنبه 22 خرداد 92 23:44
سلام بیتا خانم ببخشیدبازهم مزاحم شدم من نرمو حدوددوهفته است عوض کردم ولی تاحالا نشانه هایی ازجفت شدنشون ندیدم می تونم یه کاری کنم که اینا باهم جفت بشن وقتی نزدیک هم میرن باهم دعوامی کنن این عروس نرمن خیلی خودشو مغرور نشون میده لطفا راهنمایی کنید
پاسخ شما : دوست عزیز شما نری رو که گرفتید نباید بلافاصه با ماده در یک قفس میگذاشتید من به شما عرض کردم که از روی بخش جفت زدن عروس مطالعه کرده و عمل کنید حال هم بهتره اون بخش رو مطالعه کنید در قسمت آرشیو لینکش موجود میباشد.
موفق باشید.


علیرضا
چهارشنبه 22 خرداد 92 20:54
من شنیدم نوک عروس هلندی رشد میکنه وقتی از نوکش استفاده زیادی کنه یا همیشه به جایی بکشه...من ترسم از وسایل بازیشه که مدام باهاش بازی میکنه یانوکشو به قفسش میکشه نوکش رشد کنه و نتونه دون بخوره. رشد نوکش منو میترسونه.شما چه راه کاری پیشنهاد میکنید؟بی چاره از رشد نوکش اذیت نشه؟نمیشه جلوشو گرفت؟
پاسخ شما : با سلام. دوست عزیز شما دقیقا برعکس میفرمایید نوکش رشد میکنه اما اسباب بازی و بلوک معدنی و چوب سوهان دار رو میگذارن تا نوکش و ناخنهاشو به اونها بکشه تا سابیده بشه و به قولی کنترل بشه و زیاد بلند نشه تا پرنده رو دچار مشکل بکنه.آرش
چهارشنبه 22 خرداد 92 19:48
درود بیکران میخواستم بدونم میشه به عروس هلندی شیر کم چرب و پنیر داد. با تشکر از زحمات آن بزرگوار
پاسخ شما : دوست عزیز در مورد شیر مباحث زیاده من در سایتهای پرورش دهندگان خارجی در مورد مصرف شیر خوندم مخصوصا در زمان تغذیه جوجه ها که برای والدین نان خیسانده در شیر میگذارند البته نان مخصوص با آرد کامل و بدون افزودنی ها و گاهی هم برای برخی بیماری ها ماست تجویز میشه که اینها هنوز همچنان در موردش بحث های موافق و مخالف وجود داره پس بهتره محتاط باشید ( و به قولی روزه شک دار نگیرید ) و اما پنیر به خاطر نمک کلا رد میشه پس هیچ وقت استفاده نکنید.
پاینده باشید.


نازلی
چهارشنبه 22 خرداد 92 18:14
با سلام و تشکر از سایت مفیدتون
من یک عروس خاکستری نر تقریبا دو ماهه دارم. از دیروز بدنش رو بیش از اندازه پرآرایی می خارونه حتی موقع غذا خوردن هم نمی تونه راحت غذا بخوره و بدنش رو مخصوصا کنار و روی بالهاشو می خارونه و بعد شروع به دویدن می کنه. اگه می شه راهنماییم کنید
پاسخ شما : دوست عزیز آیا پرندتون رو مرتب با اسپری آب یا قرار دادن ظرف آب در اختیارش حمام میکنید یا نه؟ این خاروندن های بی موقع چند دلیل میتونه داشته باشه و شاید مواردی هم باشه که من بی اطلاعم اما اونچه رو میدونم عنوان میکنم.
1- حمام نکردن پرنده برای مدت طولانی.
2- پرریزی و تو لک رفتن پرنده که هنگام درآمدن پرهای جدید پرنده زیاد خودش رو میخوارونه.
3- داشتن انگل های پوستی یا بیماری های پوستی.


مارال
چهارشنبه 22 خرداد 92 17:45
سلام بی تا.
جطور عروسم رو دونخور کنم؟ با عروسم تنها زندگی میکنم . بمخیلی وابستست و به قفسش هم عادت نمیکنه
حتی یه دقیقه هم ازم جدا نمیشه.لطفا هم واسه دونخور شدن و هم واسه قفسی شدن راهنماییم کن
ممنونم از کمکها و وبلاگ مفیدت
پاسخ شما : دوست عزیز شما باید در روز چند ساعتی اونرو تنها بگذارید در قفسش البته زمان طولانی نه از 10 دقیقه شروع کنید و به مرور تایمش رو زیاد کنید تا عادت کنه. غذا هم براش ارزن در کف دستتون بریزید و وعده های غذایی رو که خودتون بهش میدید کم کنید تا گرسنه بشه و در همان زمان که گرسنه است ارزن رو جلوش بگیرید و در قفس هم براش ارزن بگذارید و در زمانهایی که گرسنه میشه اونرو در قفس بگذارید در برابر ظرف غذا تا عادت کنه.
در مورد غذا هم نوشته اید که از غذای شما و با شما غذا میخوره درست مثل اینه که دستی دستی به کسی سم بدید تا به مرور اونرو از پا دربیارید. لطفا برای پرندتون رژیم مخصوصش رو درنظر بگیرید و بدونید غذاهای ما با اونها مشترک نیست و همین میتونه باعث بیماری و مرگ پرندتون بشه.


هامون
سه شنبه 21 خرداد 92 23:34
سلام.گفتم این جوجه ما حالت طبیعی نداره و رو پا هاش نمی ایسته فرداش مرد.دیشب تخم دومش هم جوجه اش در امد ولی امروز دیدم دومی هم مرد و عروسا از لونه اومدن بیرون اعصابم خورد شد.
از یکی دوستام پرسیدم می گفت چون خیلی بهشون سر می زدی و تخم هارو دست می زدی یا جوجه ها رو کشتن یا غذا ندادن راستشو بخوای هر روز تو لونه رو نگاه می کردم چندباری هم به تخم ها دست زدم. نظر شما چه علت چی می تونه باشه باید چیکار کنم تا دفعه بعد اینطوری نشه؟
پاسخ شما : دوست عزیز درسته که به تخمها و لانه سرک کشیدن میتونه باعث استرس و نخوابیدن عروسها روی تخم و یا حتی کشتن جوجه ها بشه ولی بهتره دلایل دیگه مانند هم خون بودن والدین با هم و بیماری و ضعف جسمانی والدین که باعث ضعف نطفه و جوجه متولد شده میشه را هم درنظر گرفت. بهتره دفعه بعد اصلا بهشون سر نزنید و تخمهارو در نیارید از الان به تغذیشون برسید تا جفت قوی باشند و اگر باز این مورد تکرار شد با در نظر گرفتن سایر دلایل در پی علت باشید.


مسعود
سه شنبه 21 خرداد 92 14:09
با سلام
لطفا بفرمایید جوجه عروس رو" حداقل "بعد از چند روز میشه از والدین جدا و دستی تغذیه نمود
پاسخ شما : دوست عزیز اگر قبلا جوجه سرنگی بزرگ نکردید بهتره بگذارید والدین کار خودشون رو بکنن و اگر تجربه اش رو دارید بعد از 25 روزگی مجاز به جدا کردن جوجه ها هستید.


نازگل
سه شنبه 21 خرداد 92 11:56
سلام من یه عروس هلندی دارم که ماده هستش و از مدفوعش خون میاد نمیدونم چهش شده یه 3 روزی هستش که اینجوریه راهنماییم کنید لطفا
پاسخ شما : دوست عزیز بهتره سریعتر به دامپزشک مراجعه کنید وگرنه پرندتون رو از دست خواهید داد.
( دوستان عزیز لطفا از مواردی اینچنینی به سادگی نگذرید چون پشیمانی به همراه خواهد داشت ).


محمد
سه شنبه 21 خرداد 92 10:37
عروس هلندی واکسنی مکمل غذایی چیزی نمیخواد؟
چه واکسنی؟
ممنون میشم جواب بدید
پاسخ شما : دوست عزیز عروس هیچ واکسنی نیاز نداره و اگر مواد غذایی اون کامل و متنوع باشه به مکمل هم نیازی پیدا نمیکنه.


HoSeIn
سه شنبه 21 خرداد 92 10:33
علت کم پشت شدن پر های گوش عروس هلندی(محدوده سرخ رنگ) چیه؟
دستتون درد نکنه
پاسخ شما : یا پرندتون تو لک رفته یا اگر جفت داره جفتش یا والدینش پرهاشو میکنن و گزینه آخر که احتمالش خیلی کمه ابتلا پرنده به بیماری است.


AKBAR
دوشنبه 20 خرداد 92 21:12
سلام.واقعا وبلاگتون عالیه.یه سوال:
من وقتی میخوام عروسمو با دست بگیرم(اصلا فشارش نمیدم و اذیتش نمیکنم) وقتی گرفتمش صدای ناجوری میده و شروع میکنه نوک زدن و دست و پا زدن.
چی کار کنم آروم بشه؟ تو رفتارش تاثیر نخواهد داشت؟بعد دو سه دقیقه هم هنوز حالت تهاجمی داره ولی باهام کاملا دستیه جز این مورد
پاسخ شما : دوست عزیز پرنده هارو هیچ وقت در دست نمیگیرن هم پرهاشون خراب میشه و هم باعث استرسشون میشه اونها رو فقط روی انگشت یا دست میارن لطفا به این موضوع دقت کنید.


علیرضا
دوشنبه 20 خرداد 92 21:01
سلام.ممنونم که من هی مزاحم میشم چیزی نمیگید!!1
من میخوام عروسمو تربیت کنم. تو یه سایت خونده بودم اگر کار درستی که شما میخواهید انجام داد یه خوراک خوشمزه بهش بدید.
1-غذای مورد علاقه عروس چیه؟
2-شما چه راهی برای تربیتش پیشنهاد میکنید؟

بازم ممنون
پاسخ شما : دوست عزیز من تجربه ای در امر تربیت ندارم و متاسفانه نمیتونم راهنمائیتون کنم. غذای مورد علاقه هم بستگی به پرندتون داره بعضی ها انواع مغزها مثل بادام یا گردو رو دوست دارند برخی تخمه آفتاب گردان و برخی میوه باید ببینید عروستون برای چه غذایی با اشتیاق خودشو به دست شما میرسونه.


علیرضا
دوشنبه 20 خرداد 92 20:53
من تو یه کتابچه خونده بودم به غیر از غذای اصلی عروس باید چیز های دیگه هم بهش داد.من ماکارانی پخته و برنج بی روغن و سبزیجات بهش میدم ولی سبزیجاتشو نمیخوره(ساقه آبدار کاهو خیار و هویج)
ولی عروس هلندی دوستم میخوره ..علتش چیه؟

پاسخ شما : دوست عزیز خیار رو خیلی کم بدید. در مورد تغذیه اش هم پرندگان در اسارت ذائقه شون با غذاهایی که ما بهشون میدیم هماهنگ میشه و اگر پرنده شما میلی به برخی غذاها نشون نمیده دلیلش اینه که تا به حال در اختیارش گذاشته نشده بودند و براش بیگانه هستند و شما باید به مرور او رو به غذاهای تازه عادت بدید.


niloofar
دوشنبه 20 خرداد 92 19:13
سلام بیتا جون.خسته نباشید
بیتا جون می خواستم بدونم اگه تو مدفوع عروس ارزن باشه معنیش چیه؟عروس مادم چند روزی هست اینطوریه اما غذا و خوابش خوبه شیطونیم میکنه.
مرسی عزیزم
پاسخ شما : ارزن هضم نشده در مدفوع پرنده نشانگر مشکلات گوارشی است که گاهی میتواند بسیار مشکل ساز شود پیشنهاد میکنم با یک دامپزشک مشورت کنید.
پاینده باشید.


آرش
دوشنبه 20 خرداد 92 14:15
سلام، من یک جفت عروس هلندی 45 روزه گرفتیم. حدودا دو هفته با هم بودن، یکیشون خیلی بازیگوش بود یکیشون نسبتا آرام، حالا بازیگوش رو دادیم به یکی از دوستامون، عروسی که آرومه و پیش خودمونه آرومتر شده و همش چرت می زنه و غذا خیلی کم می خوره، فکر می کنین علتش چیه و ما باید چی کار کنیم؟
پاسخ شما : دوست عزیز اگر شما رو هم از دوست نزدیکتون جدا کنم فکر کنم حداقل چند هفته ای افسرده بشید. فقط میتونم بگم بیشتر بهش برسید و دورش رو شلوغ کنید و با اون بازی کنید و حرف بزنید.


نازنین
دوشنبه 20 خرداد 92 12:25
سلام خسته نباشین.
من 2 هفتس كه یه مرغ عروس خریدم كه نر هستش و 6 ماهشه .وقتی رفتیم از صاحب قبلیش بخریم كه فروشمده خانگی بودكنار صاحب قبلیش سه تا كلمه حرف میزد كاملا واضح میگفت سلام . بابایی . وجانم. اما از وقتی اومده خونه ما یه كلمه هم از اون 3 كلمه رو نگفته.روزای اول خیلی ساكت بود ولی الان همش اواز میخونه سوت میكشه حتی شبا درقفسشو باز میذاریم خودش میاد بیرون سرسفره با ما شام میخوره.بنظرم با محیط اینجا عادت كرده ولی حرف نزده هنوز..بنظرتون چراكلماتی رو كه بلده نمیگه با اینكه همش باهاش تكرار میكنم؟چیكار كنم كه دوباره شروع كنه به حرف زدن؟

عكسشم براتون گذاشتم بنظرتون بهش میاد 6 ماهش باشه؟
سوال بعدیم اینه كه همینطور كه تو عكسش میبینین كف قفسش براز شوره هستش با اینكه من دیروز قفسشو تمیز كردم چیكار كنم كه شورش كمتر بشه ؟اخه بدم میاد
اگر میشه به همه ی سوالام جواب بدین .ممنون
http://www.8pic.ir/images/65145812538514545205.jpg
http://www.8pic.ir/images/09859554251406516162.jpg

پاسخ شما : دوست عزیزم در مورد سنش فقط میتونم بگم بالای 1 سال داره چون پرریزی اول رو حداقل پشت سر گذرانده. در مورد صحبت نکردنش هم زمان میبره تا اخت بشه و یخش آب بشه. در مورد غذا هم لطفا به بخش غذاهای مجاز برای عروس رجوع کنید و عمر پرندتون رو با تغذیه اشتباه کوتاه نکنید.
در مورد شوره پر هم در عروس هلندی بگم که زیاده و کاریش هم نمیشه کرد فقط با 2 بار آب تنی در هفته کمی کمتر میتونه بشه.


شقایق
دوشنبه 20 خرداد 92 11:14
سلام بیتا جان
میخواستم بدونم عروس هلندی نر و ماده ای که از یک پدرو مادرهستن( یعنی خواهر برادرن) میتونن جفت گیری کنن؟ و بچه داشته باشن؟
پاسخ شما : میتونن دوست عزیز اما به علت همخون بودن جوجه هاشون یا میمیرن و یا دچار انواع
نواقص جسمانی خواهند شد.


نازنین
دوشنبه 20 خرداد 92 09:23
سلام. من همونم که گفته بودم عروس هلندیم افسرده شده جنب وجوش گذشتشو نداره و شما اطلاعات خواستید
سن:1تا2 سال
جنسیت:نر
جفت ندارد...وسایل بازی هم دارد...بهش کم توجهی هم نمیکنم
علتش چیه؟
پاسخ شما : دوست عزیز الان فصل تو لک رفتن و پرریزی است که باعث گوشه گیری پرنده میشه دقت کنید آیا پرهایی در کف قفس ریخته یا نه اگر نه بهتر میدونم با یک دامپزشک مشورت بفرمایید.


محمدرضا
دوشنبه 20 خرداد 92 00:18
سلام ماده من چهارتا تخم گذاشته امروز یکی از جوجه هاش ازتخم بیرون امده ماده هم یه پاش از زانو قطعه ولی مادرخوبیه
من حالا باید بااین جوجه چیکارکنم ازتخمهای دیگه جداش کنم یا نه؟ تخمها ی دیگه هم صورتی شدن
نرهم گهگاهی ماده رو میزنه
دزضمن لازمه من خودم به این جوجه یکروزه غذابدم؟؟؟؟؟؟
لطقاکمکم کنید من هیچ تجربه ای ندارم این اولین جفت عروس طوطیمه
پاسخ شما : با سلام. دوست عزیز هیچ نیازی به جدا کردن جوجه نیست پدر و مادر به خوبی از اون نگهداری خواهند کرد. دعوا هم در بین جفتها هر از گاهی معمول است و جای نگرانی نداره شما فقط به تغذیه جفت برسید در بخش غذاهای مجاز لیست خوبی قرار داده شده.
موفق باشید.ali
یکشنبه 19 خرداد 92 15:59
salam,man bazam mozahem misham,jooje man ke 3maheshe taghriban 1mahe ke kamelan ramo dasti shode va roo shone mishine va bahat bazi mikone,vali alan chand rooze mogheike mikham bebaramesh too ghafas ye kam gaz migire,ellat chi mitoone bashe ?mamnoon
پاسخ شما : دوست عزیزم شما بد عادتش کردید. بچه های کوچیک رو دیدید وقتی بد عادت میشن میگن اصطلاحا بقلی شده همش میخواد تو بغل مامانش باشه و تا میگزارنش زمین گریه میکنه. شما هم اونرو به بیرون قفس عادت دادید معلومه که دیگه نمیخواد بره تو قفس. این بعدها خیلی براتون دردسر درست میکنه ساعات بیرون آوردنش رو محدود کنید تا بعدا دچار مشکل نشید الان گاز میگیره فردا با جیغهاش کلافتون میکنه...


هامون
یکشنبه 19 خرداد 92 14:40
سلام اگه منو یادتون باشه به توصیه شما داخل لونه پوشال ریختم و خوشبختانه با اینکه عروسام وحشی بودن اتفاقی نیفتاد.از 4 تخم دوتاش نطفه نداشت و برشون داشتم دیروز یکی از تخم باز شد و یک جوجه در اومد خیلی خوشحال شدم ولی چون دفعه اولمه که جوجه کشی می کنم و تا حالا جوجه عروس 1 روزه از نزدی ندیدم کمی نگران شدم چون جوجه همش به بغل خوابید و سرش رو کفه چندتا کلیپ از جوجه یک روزه دیدم تو کلیپ ها جوجه ها سعی می کردن رو پاشون وایستن ولی جوجه من همش به بغله شکمش باد داره و کبوده بنظرتون مشکلی داره یا طبیعیه جیک جیک هم زیاد می کنه
پاسخ شما : دوست عزیز نگران نباشید جوجه وقتی بدنیا میاد تقریبا 24 ساعت طول میکشه که بتونه خودش رو جمع و جور کنه. پدر و مادرش برای تغذیه اون نوکشو میگیرن و سرشو بالا نگه میدارن تقریبا 5-6 روز طول میکشه که جوجه بتونه بشینه البته انگشتهاش هنوز جمعه چون استخوانهاش هنوز نرمن و تقریبا تا 15-20 روزگی طول میکشه.
لطفا تحت هیچ شرایطی به جوجه دست نزنید چون خیلی ظریفه و ممکنه تلف بشه انشالله دومی هم درمیاد و هر 2 به خوبی بزرگ میشن حالا فقط به تغذیه پدر و مادر برسید مخصوصا سبزیجات و میوه جات تازه و گندم خیس خورده ( شب بریزید داخل آب و صبح بهشون بدید).


نازنین
یکشنبه 19 خرداد 92 11:31
یه دنیا تشکر برای وبلاگ خوبتون
سوالم اینه که نمیدونم چرا عروسم ساکت شده جنب و جوش گذشتشو نداره به نظرم افسردس. به نظر شما علتش چیه؟
باتشکر
پاسخ شما : دوست عزیز نمیتونم راهنمائیتون کنم چون هیچ اطلاعاتی از عروستون ندارم. سنش جنسیتش تکه یا جفت داره و ...


علیرضا
یکشنبه 19 خرداد 92 11:21
با سلام
یه عروس هلندی دارم بیشتر وقتا خودشو پف میکنه روی یه پا وایساده چشماشو میبنده یا وسط خاروندن خودش تو همون حالت چشماشو میبنده
پاسخ شما : دوست عزیز اگر شبها عروستون رو تا دیر وقت بیدار نگه میدارید این امر کاملا طبیعی است در غیر این صورت باید علت یابی کنید.


احمد
یکشنبه 19 خرداد 92 09:41
نشونه سرما خوردن عروس هلندی چیه؟
آخه یه عروس دارم بعضی وقتا صدای مثل صدای عطسه در میاره و شب حالت پف کرده میخوابه عروس من سرما خورده؟تو دمای چند درجه باید زندگی کنن که نه سردشون باشه نه گرمشون؟
پاسخ شما : دوست عزیز عروسها هم مثل ما هر از گاهی عطسه میکنند که کاملا طبیعیه مخصوصا وقتی خودشون رو تمیز میکنند به خاطر گرده پرها چندین بار پشت سر هم عطسه میکنند. در مورد پف کردن هم همه پرنده ها همینطور میخوابن و سرشون رو هم لای پرهاشون میگذارن تا نفسشون بدنشون رو گرم کنه.دمای مطلوب هم 20-30 درجه است.


دنیا
یکشنبه 19 خرداد 92 00:52
سلام
بیتای عزیز
من دو تا عروس یكی ابلق رنگارنگ و دیگری خاكستری حدودا سه ماه و نیمه گرفتم از یك پرورش دهنده ی خانگی .این دو عروس بسیار رام هستند .و البته هم خون!من این دو را نگهدارم یا نه ؟اخه ممكنه از نر و ماده باشن اونوقت اگه جفت گیری كنن مشكلی برای جوجه ها پیش نمیاد؟
پاسخ شما: دوست عزیز اگر همخون هستند پیشنهاد میکنم خاکستری رو رد کنید و اون یکی رو نگه دارید چون تک باشه بهتر دستی میشه و حتی به حرف هم میاد و وقتی بزرگ شد و جنسیتش مشخص شد در زمان مناسب جفت مناسب براش تهیه کنید.


تاریخ : یکشنبه 19 خرداد 1392 | 06:51 ب.ظ | نویسنده : بی تا | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.